Крок 1. Використовуйте правильний повідковий матеріал
Дуже важливо, щоб риба не могла помітити довгий повідець, який піднімається від грузила в товщі води. Для цього необхідний спеціальний повідець для ловлі на зіг-ріг. Нерозтяжної, з маленьким діаметром Монофільні поводок підходить найкраще.Оптимальна розривне навантаження – 10lb. Іноді можна збільшувати до 12lb, або ж зменшувати поводок до 8lb, коли клювання обережні. Важливо відзначити, що флюорокарбон не підходить ні в якому разі, тому що буде тонути.
Крок 2. Використовуйте правильні гачки
Гачки №8 і менше є найбільш підходящими для ловлі на зіг-ріг, вони менш помітні для риби і легко піднімаються пінкою в товщі води. Не лякайтеся таких маленьких розмірів, навіть №10 і №12 гачки відмінно справляються з засічкой риби.Найголовніше, гачок повинен мати коротке цівйо. Найкраще підійде модель wide gape або short shank.
Крок 3. Підсилюємо атаку гачка
Для того, щоб підвищити засікання гачка і збільшити вірогідність клювання слід помістити короткі шматочок силіконової трубки на вушко гачка. Це дозволить атакувати губу риби під агресивнішим кутом і краще буде її засікати. Також, комбінуючи кольори пінки, можна створити якусь подобу комахи. Наприклад, одна з найулюбленіших комбінацій при ловлі на зіг-ріг – чорне з жовтим.
Крок 4. Рибачьте з натягнутою волосінню
Довгий повідець дозволяє рибі зробити багато рухів, перш ніж грузило зрушиться з місця і коливання волосіні передадуться на ваші сигналізатори. Тому максимально натягуємо волосінь! Навіть одиночний сигнал означає клювання.
Крок 5. На великій глибині використовуйте регульований зіг-ріг
Регульований зіг-ріг, це ловля на зіг-ріг, але за допомогою спеціального поплавка. Це приголомшливий винахід дозволяє регулювати глибину ловлі й шукати рибу в різних шарах води. Також при використанні поплавця, вам необов’язково використовувати дуже довгий повідець, адже завжди можна підняти оснащення до потрібного рівня.
Крок 6. Акуратніше з занедбаністю!
Оскільки закидати доводиться дуже довгий повідець, потрібно неодноразово переконатися, що гачок не зачепиться за дерева, траву, ваш шелтер або намет, а, найголовніше, за ваших приятелів. Тому вибираємо чисте місце, гачок слід покласти на кришку від пластикового відра, наприклад. Є ще один спосіб уникнути прикрих зацепів – розрізати пва-пінку навпіл і обидві частини вкласти в пва-сітку.Чіпляємо гачок і сміливо кладемо на утворену подушку.
Крок 7. Мутим воду
Коли риба годується на дні, набагато простіше утримати її в СВІМ, тому що ми накриваємо прикормочной стіл, який якийсь час завжди знаходиться недалеко від гачка. Але, коли справа стосується лову в товщі води, все трохи складніше. Вам потрібно годувати недбало зробленої підгодовуванням, яка за своєю консистенцією нагадує суп, або кашу. При попаданні в воді ця маса повільно опускається на дно, залишаючи за собою величезний каламутний живильний шлейф, в епіцентрі якого плаває насадка.
Крок 8. Всі вудилища ловлять на зіг-ріг
Найбільшої помилки, яку можна зробити – це ловля на зіг-ріг одним або парою вудилищ. Це різко знижує шанси знайти глибину, на якій розташовується риба.Тому потрібно йти, що називається, «ва-банк», виставляючи на всіх вудилищах різні глибини, щоб повністю перекрити підводний простір з різних точок. Як тільки на одне з вудилищ почнуться клювання, сміливо виставляємо ту ж глибину і на інших вудки.
Крок 9. Зручно зберігаємо повідці
Зіг-диск є відмінною поводочніцей для зіг-рігу. Ситуація може мінятися. Цілком можливо, що доведеться кілька разів переключатися з донного лову на поверхневу і назад. Тому необхідно мати можливість швидко замінити поводок. Досить просто увіткнути гачок в пінку зіг-диска і намотати поводок на його підставу. Готово. У будь-який момент можна дістати його і продовжити шукати коропа в середніх шарах води.
Крок 10. Пробуйте різні кольори
Ситуація з насадкою для зіг-ріга ідентична ситуації з насадками для звичної донного лову. Варіюйте кольору, використовуйте різні поєднання. Залежно від освітлення, часу доби, погоди, пори року, риба може віддавати перевагу тим чи іншім кольорам. Сьогодні може працювати жовтий, завтра чорний, післязавтра чорно-жовтий, а на четвертий день взагалі червоний або білий. Тому майте завжди під рукою різні варіанти насадки і не бійтеся змінювати їх!
Джерело: Carpology
Залишити відповідь