
1) Привіт Стас, розкажи для початку трохи про себе. Як довго Ви займєтесь карпфішінгом? Як все починалося?
Стас: Волосяною оснасткою перший раз впіймав коропа приблизно у 2000 році. Потім була невелика перерва пов’язана із зміною місця проживання. У 2004 році спіймав першого карпа на бойл. Ця риба важила 12 кг. Так почалося захоплення сучасним карпфішингом.
2) Я знаю, що ви буваєте на змагання. На Вашу думку які зі змагань є найбільш цікавими і чому?
Стас: На змаганнях не був останні 2 сезони. Це повязано з проблемами зі спиною. За цей час можливо щось змінилося. Для мене Клубний Чемпіонат України залишиться в пам’яті, як самий цікавий, самий спортивний, самий справедливий турнір. Причиною тому є те, що Клуб виставляє 3 двійки на змагання, всі три двійки попадають у різні зони озера, загальний результат усіх пар клубу, приймається для визначення місця у турнірній таблиці, таким чином нівілюється фактор “гарни/поганий” сектор. Тобто і в хорошій і в поганій, для рибалки, зонах є по одній команді з кожного клубу. І задача кожної пари, зайняти краще місце у своїй зоні.
Крім того, клубний формат передбачає дуже тісну співпрацю між двійками одного клубу, що автоматично виховує в клубі справжній дружній колектив. Також, ми розуміємо, що кожен клуб намагається поставити максимально сильні пари на турнір. А враховуючи те, що переможці клубного чемпіонату отримують право представлять Україну на чемпіонаті світу, в кінцевому результаті, така схема на виході дає дуже потужну і ефективну збірну.
3) Стас, яку найбільшу рибу Ви зловили. Скажіть, як вам вдалося це зробити? Як довго Ви виважували? На яку наживку зловили?
Стас: Найбільша риба, яку нам вдалося впіймати, це короп 29,5 кг. Ми були учасниками турніру у Хорватії. Для багатьох це буде дивним, але ми піймали рибу на відстані 24 м. від берегу. Не варто недооцінювати цікавий релєф під берегом. Рибу виважували не довго. Хвилин 20-25, напевно. Було ще темно і ми навіть не зрозуміли яких розмірім рибу ми завели у підсачик. Розуміння прийшло, коли я намагався підняти підсачик і покласти рибу на мат. самостійно це зробити не вдалося ))) Оснастка була ин-лайн, груз 2 унції, ПВА пакет з бойлами і гранулами, насадка-бойл самостійного приготування.
4) Яку оснастку найчастіше використовуєте і чому?
Стас: Оснастку використовую таку, яку вимагають умови в кожному конкретному випадку. Якщо є можливість вибирати, то це скользячий монтах. Він має декілька позитивних моментів. Якщо казати про таку конструкцію, яку пропонуємо ми (carpio), то летить вона не гірше кліпси, у більшості випадків відстріл грузу нам не потрібен, тому навіщо кліпса? крім того, за рахунок відсутності жосткої фіксації груза на лідкорі, крючок менше розбиває дирку у губі риби, а тому якщо це дасть нам +5-10% успішного виважування риби, то навіщо щось інше. Але, всьому свій час і місце.
5) Добре кілька запитань про Вашу продукцію (Carpio.ua). Що з нових продуктів ми побачимо в 2014-2015 роках?
Стас: Я не хотів би зараз конкретизувати щось. В країні війна, це впливає і на попит з усіма витікаючими наслідками. Буде пару нових позицій по аксесуарах, а на рахунок корму, то будемо зменшувати асортимент по гранулам. По корму поки що не хотів би більше нічого коментувати.
Для завершення короткі питання:
Ваша улюблена водойма для ловлі карпа?
Стас: Улюблена водойма, на сьогодняшній день – с.Рокитне (Київська область).
Які Ваші улюблені оснастки та наживки(Назвіть кілька штук)?
Стас: Улюблені наживки – Hi-attract Halibut+krill, а також бойли 8-10 мм. та резинова кукуруза.
Ваші снасті вудилища,катушки та лєска?
Стас: Палок декілька видів. Улюблені для рибалки Дайва Инфинити Слим Повер 12 футів, 3 фунти. Катушки – Шимано техніум в магнієвому корпусі, лєска якщо тонка (0,21-0,23), то ультіма Павер Стил, якщо товста (0,25-0,28), то Шимано техніум, або Дайва Джастрон.
Також хочу добавити від себе Стас автор дуже граних відео для початківців і не тільки:
Дякую Стасу за інтерв’ю!
Залишити відповідь