Ловля коропа серед різних перешкод, таких як коряжник, повалені дерева, затоплені кущі біля берега, зарослі водних рослин, великі нагромадження валунів на дні водойми, завжди буде більш успішна, ніж ловля в інших місцях водойми, особливо якщо ви закинете свою оснастку максимально близько до цієї перешкоди. Причина в тому, що на багатьох водоймах, де часто рибалять, короп харчується в коряжнику, або під, навислими над водою деревами, де він відчуває себе в безпеці, подалі від шуму відпочиваючих і пресингу рибалок в перебігу дня. Безвідносно причини короп часто воліє стояти в “безпечних” областях, де він рідко попадається на гачок.
В минулому я часто ловив буквально за шість футів від, навислих над водою, дерев, закидаючи свої оснастки до протилежного берега, і в багатьох випадках я не бачив жодної покльовки протягом дня. Але все ж, як тільки мені вдалося покласти свою оснастку рівно під дерева, покльовка послідувала негайно! Таке траплялося у мене не одноразово, коли я ловив біля різних перешкод. Ловлячи коропа біля островів, я часто мав закинути приманку буквально не далі метра від його берега, щоб отримати покльовку протягом дня.
Я хотів би вказати, що спіймати коропа на деякій відстані від перешкод все ж можливо. І це важливо, тому, що вам буде легше виводити рибу, буде більше часу після клювання, перш ніж риба сховається в корчах, та й вам не доведеться постійно закидати свою оснастку прямо в коряжник, щоразу ризикуючи отримати глухий зацеп. Спробуйте зробити гарне прикормочну пляму на деякій відстані від коряжника, наприклад футах в шести, і зробіть від нього дорожку з корму за напрямом до перешкоди.
Ловля вночі.
Протягом вечірнього часу я помітив, що можу розслабитися на рахунок точності закидів. Вночі короп виходить зі своїх укриттів тому, що в цей час стає вже досить тихо і спокійно, практично на всіх водоймах. Це найкращий час, щоб помістити свої оснастки ще далі від корчів, ближче до чистої води.
Закидати оснастку на більшій відстані від перешкод дає вам деякі переваги:
1. Вам не треба буде постійно боротися за те, щоб покласти оснастки точно в самому коряжнику в непроглядній темряві.
2. Ви отримаєте більше часу перш, ніж короп досягне рятівних корчів під час клювання.
У першому пункті, очевидно, що закидати у повній темряві в міцний коряжник або під, навислі над водою, дерева – це справжній кошмар. Звичайно, можна затиснути лєску під кліпсу, але все одно закид гулятиме метр-два вліво, вправо в будь-якому випадку, особливо якщо закид виробляється на пристойну відстань. Крім того, ловля риби на прикормочній плямі подалі від перешкод, дозволить “відпочити” місця ловлі біля самих корчі, таким чином, риба буде знову почувати себе в безпеці під корчем протягом наступного дня.
Пункт два. У вас є місце ловлі на деякій відстані від корчів, і коли короп клюне, він не встигне заплисти в самі нетрі коряжника перш, ніж ви вилізете зі спального мішка! А ось протягом дня все гаразд і ви можете ловити якомога ближче до корча тому, що ви постійно перебуваєте поруч з вудилищами і можете провести швидку підсічку і ви будете в кращому становищі, щоб керувати рибою і відвести її якнайдалі від рятівних корчів.
Як виважівать коропа з коряжника.
Як тільки ви отримали покльовку біля корча, зробіть підсічку і підійміть вудилище, якомога вище. Не поспішаючи, але досить напористо починайте йти від берега, при цьому на рибу надаватиметься постійний тиск, і вона буде змушена коритися. Таким чином, ви не дасте рибі шанс зробити ривок в рятівний корч, і, заплутавши вашу оснастку, обірвати волосінь і сховатися.
Ловля риби в коряжнику та інших “безпечних” областях водойми може бути дуже продуктивною, якщо ви зробите все правильно. Ви повинні завжди продумувати до дрібниць всю свою тактику перш, ніж почати коропову сесію на березі водойми.
Джерело: carp-fishing-tactics.com
Залишити відповідь