Людина, яка все життя ловила на вудилище з поплавком та хоче спробувати себе у карпфішингу – лякається від розмірів і ваги: 100 і 135 грамів. Але насправді, ви повинні зрозуміти, що у карпфішінгу вага грузил коливається від 50 до 140 грамів (від 2 до 5 унцій у британців).
Така вага дозволяє закинути монтаж на потрібну відстань і допоможе натягнути жилку, а також зробити самопідсічку риби. Багато виробників пропонують свої унікальні грузила, але більшість з них схожі за формою та призначенням. Давайте ознайомимось з кожним і розберемося з кожним видом.
Pear (Груша) — класичне грузило грушоподібної форми, обтікаюче з усіх боків. Це дуже допомагає долати опір повітря, завдяки своїй обтікаючій форми. В наш час вони трохи втратили популярність, оскільки з’явилися дві, описані нижче моделі: кулеподібна (крапля) і плоска груша.
Кулеподібна (Витягнута крапля) -це грузило призначене для далекого закидання. Не даремно його так і називають «Куля». Навіть при невеликому зусиллі грузило вагою 3,5 унції відлітає на 70-80 метрів. Через свою будову, дане грузило легше кинути на 100 метрів, ніж на 50. У декількох виробників є різні версії даного грузила, але більшість з них створені для закидання на великі дистанції.
Плоска груша (Бокове плоске) -це грузило призначене для ловлі на ближній дистанції, оскільки володіє далеко не найкращими літальними властивостями. Саме тому, такі грузила значно легше закидати на 40-70 метрів. Також через свою будову, воно відмінно тримається на різних бровках, ухилах, що не скочуються по них.
Гріпа -це грузила з шипами,що використовуються на річках, а також при лові з човна. Так званий метод «Завезення». Ловля з човна на увазі величезні відстані іноді і по 250-300 метрів від берега. Тут знадобляться найбільші грузила, які забезпечать натяжку жилки. Оскільки натягувати доведеться дуже сильно, то і грузило повинно чітко триматися за дно. Інакше, Ви просто його будете стягувати з місця ловлі. Або якщо ви ловите на річках з течією і не хочете щоб Ваше грузило зносило з течії. У такій ситуації Гріпа» найкращий вихід!
Грузила “Elevator” та “TRI-LOBE” -дані грузила, завдяки своїй формі і задумів винахідників менше входять в мул, а при вимотуванні дуже швидко випливають. Вони створені не для далеких дистанцій ловлі, але з власного досвіду хочу відмітити, що дистанцію 100 метрів вони долають з легкістю.
Методні грузила -е грузила-годівниці. Як правило вони мають тригранну будову, всередину якого Ви забиваєте підгодовування. В принципі, годівниці для ловлі на «метод» переплутати складно, якщо бачите грузило, в якому є отвори – 90% – це воно.
Інлайн-грузила -Це грузила, які володіють усіма класичними формами, тільки замість вертлюжка, завдяки якому вони кріпляться до оснастки, в них зроблено отвір, крізь яке проходить лідкор. Відповідно, якщо Ви хочете ловити на інлайн – сюди підійдуть тільки такі грузила, і, навпаки, грузила інлайн не підійдуть до жодного іншому монтажу, крім як інлайн.
Маркерні грузила -не плутайте їх з грузилами форми «Гріпа». Маркерні грузила представляють собою маленьку булаву – тонке тіло, а на кінці з великими шипами. Хоча, деякі компанії для кращої аеродинаміки роблять грузила без сильних шипів. Відповідно маркерні грузила призначені для пошуку точки ловлі.
Задні грузила(Back-lead, беклід) призначені для того, щоб притоплювати жилку на дно. Ви просмикуєте крізь проріз жилку, потім кріпите до кінця волосіні лідкор з монтажем. При закиданні – волосінь вільно летить крізь заднє грузило, яке, звичайно, теж полетить, але зовсім на незначну відстань від берега. Відповідно більша частина вашої волосіні буде лежати строго на дні між грузилом основним і заднім. Це дуже хороший трюк, особливо, якщо потрібно обдурити обережну рибу, адже відомо, що чим волосінь краще притиснута до води, тим менш помітна вона для риби!

І скільки таких грузил мені потрібно?
Починаємо рахувати. Чотири грузила зараз полетять в воду. Чотири точно таких мають бути готові, щоб їх замінити. Але якщо стався один обрив, цілком можливо, що може статися і третій. Тому ми б рекомендували мати надійний запас у вигляді чотирьох грузил на кожне вудилище. Разом 16. Це ідеальний варіант. Кожного типу грузил не менше 16. Але вибір завжди за Вами.
Маркерне грузило – тут обриви бувають ще частіше, особливо через круті бровки, біля краю яких лежить ракушка або затонулі дерева. Тому 4-5 маркерних грузил у Вас також повинно бути в запасі. Загалом, ви повинні бути готові до всього. Може варто купити 8 грузил «Куля» для ловлі на двох вудилищах на дальній дистанції, і 8 грузил «Інлайн» для ловлі на інших вудилищах на інлайн. Або ж купити 8 «Куля» для ловлі на дальній дистанції, і 8 «Плоских груш» для ловлі на ближній дистанції. Але запас повинен бути обов’язково, щоб ви могли продовжувати займатися улюбленою справою. Адже буде дуже образливо, якщо через недостатню кількість грузил вам доведеться перервати відпочинок, чи не так?
І яке ж грузило вибрати?
Отже, тільки в трьох випадках вибір грузила залежить від монтажу – це «інлайн», «маркерна оснастка» і «метод». У всіх інших випадках вибір грузила безпосередньо залежить від дистанції ловлі, і від структури дна. Якщо потрібно кидати далеко – «Куля», якщо близько – «Плоска груша», якщо крута бровка або інші перешкоди – «Елеватор».
Не можна забувати про вибір правильної ваги грузила – можна відштовхуватися від простої формули: тест вудилища + 0,5 = вага грузила. Таким чином, при лові на вудилище з тестом 3lb, оптимальну вагу грузила буде 3,5 унції. Варто відзначити, що на деяких вудилищах, в основному це топові моделі, часто пишуть не тест, а відразу рекомендований вага використовуваних грузил. Наприклад, FOX Horizon XTK 3-5oz, означає, що це вудилище призначене для роботи з грузилами вагою від 3 до 5 унцій!
Остаточний вибір – робите Ви і Вам вибирати які грузила мати в своєму арсеналі,бо лише Ви знаєте – де і в які умови можете потрапити. Однак маю надію, що наші поради стануть Вам у пригоді.
Залишити відповідь