• Головна
  • Партнери
  • Реклама
  • Контакти
  • Carp Fishing World Championship 2021

Grimag

  • Головна
  • Тактика
    • Карпятники
  • Статті
    • Насадки і прикормка
    • Оснастки та монтажі
    • Снасті
  • Озера
  • Змагання
  • Відео
  • Фото

Регідрація бойлів

На початку 2000-х років власник компанії Quest Baits Шон Харрісон написав статтю про повторну гідрацію (заповнення рідини) бойла з метою підвищення їх привабливості та збільшення терміну віддачі атрактантів. З тих пір вже багато що змінилося, але багато рибалок все ще називають регідрацію бойла одним з найрезультативніших способів їх поліпшення. Ми вирішили з перших вуст дізнатися, що являє собою цей найпростіший метод і як його проводити.

fca7852d99ba9f633c217fdceb0c3c00

Вже протягом довгих тридцяти років я пишу статті на тему карпфішінга і особливо його прикормочной складової. 15 років тому я описав свій спосіб поліпшення бойла, не маючи точного уявлення, чи дійсно він мені допомагає або збільшення кількості клювань було лише збігом.

Я поділився ним з усіма рибалками, і вже на першій же короповій виставці до мене стали підходити люди, щоб висловити свою подяку. Серед них опинився і Террі Херн, що сильно надихнуло мене. З тих пір спливло багато води, першоджерело більшість забули. При цьому в Інтернеті я зустрів багато схожих статей, де автори переказували мої ідеї своїми словами. На прохання кількох шанованих мною карпятников, я вирішив знову описати процес регідрації вже з урахуванням накопиченого за ці роки досвіду.

Термін ‘регідрація’ означає повторне додавання рідини (в нашому випадку в бойл). Я часто називаю цей процес ‘вмиванія’, як антонім ‘вимивання’. Простежимо всю історію.

1. Раніше я використовував свіжоморожені бойли, які додатково висушував, щоб в них не залишалося вологи. Це допомагало продовжувати їх термін зберігання, а також зменшувалась їх загальна вага, що було особливо зручно при перельотах у віддалені місця. Вже перед самим ловом я знову додавав в бойли рідину, заповнюючи їх водний баланс в норму. Процес висушування і поповнення рідини сильно спрощував мою рибальське життя.

2. Вже на місцевих замулених водоймах я став експериментувати з обсягом додаванням рідини. Замість норми я став додавати в бойл максимум води, яку вони могли увібрати. Це спрацювало, мої бойли зберігали свій запах навіть після довгого перебування під водою і приносили відповідні плоди.

3. Процес регідрації виявився настільки успішним, що мій розум почав мене інстинктивно підштовхувати до експериментів з рідиною. Замість звичайної води я пробував інші рідкі добавки і незабаром знайшов для себе універсальний варіант. Ним виявилася вода, що залишається після варіння зерен конопель. Просочуючи свої бойли в цьому буквально конопляному соку, я перетворював їх на справжню бомбу. Як потім показала практика, максимально вони розкриваються в теплій воді. Різниця зі звичайними бойлами виявилася феноменальною.

Вище я описав, що відбувалося на початку 2000-х. Сьогодні я продовжую користуватися перевагами регідрації, але дещо змінилося, про це ми детально поговоримо далі.

boils2
Зліва – з упаковки, праворуч – після регідрації.

перемикання

Коли я вперше писав статтю, то технологія виготовлення шелф-лайф бойла (Бойл тривалого зберігання) перебувала в зародковому стані, тому виробники для збереження своїх продуктів покладалися на потужні консерванти. З цієї причини я в той час довіряв тільки свіжомороженим бойлам. Але зараз ситуація змінилася в протилежну сторону. Тепер я використовую шелф-лайф бойл і повністю довіряю їм, так як вони довше утримують атрактанти. Я не хочу торкатися теми протистояння морожених і вже класичних бойлів, тому її пропустимо.

Під час заснування компанії Quest Baits я багато розмовляв з фахівцями в харчовій індустрії, і незабаром знайшов натуральні інгредієнти, здатні замінити консерванти. Також від деяких інгредієнтів довелося відмовитися, так як вони негативно впливали на всю рецептуру без застосування консервантів. Після створення дійсно натурального продукту я більше не озираюся назад і з упевненістю використовую шелф-лайф Бойл.

Як ви здогадуєтеся, перехід від заморожених бойлів на звичайні з упаковки вплинув на техніку регідрації. На жаль, багато рибалок плутають мій процес ‘вмивання’ Бойл з більш поширеним вимочуванням. Я додаю рідини в свою підгодовування і ні в якому разі не хочу вимивати щось з уже готового продукту.

Навіщо додавати ще?

Якщо дуже просто: регідрація допомагає мені змінити або навіть, можна сказати, налаштувати свою підгодовування, а також виділити її серед всього іншого на водоймі. Мене завжди турбує думка, що я використовую ідентичну іншим рибалкам підгодовування, тому мені залишається лише, як в лотереї, покладатися, що риба вибере мене. Покращуючи свої бойли додатковими рідкими добавками, я роблю склад, запах і навіть смак своїх бойлів унікальними.

У додавання рідини в бойл є два ключові переваги. По-перше, бойл розбухає, а значить розкриваються пори на його зовнішній оболонці. Як результат, бойл починає віддавати атрактанти не тільки зовнішнім шаром, а й усіма “нутрощами”. Вважаю, ви бачили, як у деяких бойлаї навіть після кількох годин перебування у воді намокає лише пара міліметрів зовнішньої оболонки. Це означає, що весь бойл так і не включився в роботу.

По-друге, наповнений рідкими добавками бойл довше залишається привабливим і не піддається едкому запаху мулу, що особливо важливо на багатьох водоймах. Після приготування будь який бойл злегка стискається при охолодженні і сушці. Як тільки ви дістаєте свої бойл з киплячої води, вони починають втрачати вологу і зменшуватися в діаметрі. Остигнули бойл при попаданні в будь-яку рідку середу починають знову вбирати втрачену рідину. Якщо вони виявляться в мулі, то будуть купувати запах мулисте оточення і так далі по аналогії.

Якщо Бойл вже наповнені рідиною до межі, то вони не тільки не виявляться під впливом навколишнього середовища, але і будуть моментально віддавати всі свої атрактанти. Не зрозумійте мене неправильно, короп любить мулисті ділянки дна і з задоволенням там годується природним харчуванням, але, як мені здається, краще зберегти аромат і смак своєї прикормки в такій ситуації, ніж дати їй злитися з оточенням. Мої результати підтверджують це: “наповнені” бойли працюють на порядок краще звичайних. Поступово ми підійшли до моєї наступної теорії, чому вони ефективніше.

Дуже м’які Бойл

Не тільки посилення смаку і запаху збільшує привабливість бойла, ви також робите їх набагато м’якшими. Я впевнений, що великий короп в більшості випадків вибере м’яку їжу, ніж жорстку. Я переконаний, у коропа, як і у інших тварин, з віком погіршується міцність глоткових зубів, якими вони роками розколюють мідій, равликів і іншу вкрай жорстку їжу. З цієї причини м’які бойли – справжній подарунок для них, і вони з радістю його приймуть.

Якщо дійсно добре задуматися, то короп взагалі не дуже схильний поглинати сухе підгодовування. Наприклад, ми тестували пеллетс, яким підгодовували біля берега. Зазвичай короп моментально підпливав до нього, реагую на запах. Але щільно харчуватися їм починав, тільки коли гранули вбирали воду, розбухали і, відповідно, ставали м’якше. Те ж саме і з бойлами. Однак м’яку, що віддає на повну аттрактанти підгодовування, короп готовий поглинати моментально після її потрапляння на дно.

boils3
1. На жаль, короп не може отримати новий набір зубів.
2. Приблизно так виглядають зуби коропа, якими він ламає мідій і равликів.

Приготування і експерименти

Напевно, багато хто вже здогадалися, що регідрація бойла – дуже простий процес, що вимагає від рибалки мінімум зусиль, але пристойну кількість часу. Як я вже говорив, мій фаворит – це сік, який залишається після варіння зерен конопель. Зазвичай я їду на водойму у вихідні, тому в четвер вранці додаю в відро з бойлами “конопляний сік” в пропорції 2 до 1 (2 кг бойлов / 1л соку). А в суботу вже вирушаю на берег з готовою підгодовуванням. Залежно від діаметра бойлов і їх консистенції можна зменшити час ‘вмиванія’. Просочування в соку також дає друге життя вже підсохлим бойлам, які пролежали у вас в сумці пристойну кількість часу. До того ж сухі бойли краще вбирають рідину, цим варто користуватися.

У декого може виникнути питання, чому компанії не продають вже просочені Бойл. По-перше, їх вартість буде значно вище, ніж у звичайних, оскільки потрібна велика, особливо для великого виробника, кількість часу. По-друге, у них буде сильно обмежений термін зберігання. Мушу зазначити, що я іноді використовую бойл відразу з упаковки, коли у мене немає бажання ретельно готуватися до сесії, адже ніхто не відміняв ефективність якісних шелф-лайф бойлів. Втім, коли я серйозно підходжу до питання, то без просочених бойлів не обійтися.

Дивно, але за минулі 15 років я так не знайшов для себе нічого кращого, ніж конопляний сік. Я перепробував безліч рідких добавок, і багато відмінно показували себе на деяких водах, але нічого універсальніше, ніж вода з вареної конопель, так і не попалось.Тим не менше, це не означає, що у вас не вийде знайти щось своє. Зараз нам є безмежна розмаїтість як рідких добавок, так і різних ефірних масел. Також можна додати прості, але які відіграють важливу роль інгредієнти зі звичайного супермаркету. Наприклад, дріжджі, сіль, цукор, алкоголь (розщеплює жири, що особливо корисно при лові в холодній воді).

Террі Херн писав, що йому особливо подобається екстракт зеленої мідії. Перед просоченням бойл він розводить висококонцентрований екстракт в звичайній воді, після чого просочує в ньому свої бойли. За аналогією можна взяти будь-які інші екстракти і використовувати їх. Просте правило: чим нижче щільність рідини, тим легше її вбирають бойл. Проте, не можна перестаратися з сильними рідкими добавками. Вони можуть вплинути на базові інгредієнти всередині бойла. Мета регідраціі – збільшити привабливість прикормки, але не змінити роботу її ключових елементів, основа повинна завжди зберігатися.Тим більше, ви не знаєте, як потужні добавки можуть вплинути на окремі складові бойла, адже кожен інгредієнт має унікальні властивості.

І тут я знову змушений повернутися до зерен конопель. Ми всі знаємо, що короп обожнює їх. Але я як власник і творець прикормочной компанії можу з точністю сказати, що в базовій суміші бойла не можна використовувати багато зерен конопель. Причина проста – вони мають занадто високу концентрацію масел. Також я багатьох здивую, але конопляну олію зазвичай виробляють не з чистих насіння, а з стебел і листя, які не мають такого чіткого смаку і аромату. Виходить, що просочування бойла в соку від варіння насіння конопель – найкращий спосіб, щоб передати своїй підгодовування весь спектр їх смаку і аромату. До того ж не варто забувати, що під час варіння бойла значна частина добавок і особливо синтетичних ароматизаторів просто випаровується.

boils5

Недоліки

Наприкінці необхідно згадати кілька мінусів, до яких рибалки повинні бути готові заздалегідь. На щастя, їх не так багато і вони не настільки істотні, але тим не менше.
1. Ви повинні почати приготування бойла за дві доби до початку лову.
2. Забудьте кобру – м’які бойли будуть розлітатися при закиданні. Для мене це не проблема, так як я рідко користуюся коброю на місцевих водоймах через велике скупчення птахів. Пернаті завжди з’являються нізвідки, як тільки я починаю розмахувати коброю. Але ви можете сміливо використовувати рогатку, до того ж просочені бойли важче звичайних і далі летять. Ну і, звичайно, ніхто не відміняв спомб.
3. Дрібної рибі простіше відірвати шматочок від м’яких бойлів. Однак це може бути плюсом, так як додатково привертає увагу коропа. А ось з раками вже складніше, хоча знову ж таки, повзучі створіння розправляються своїми клешнями і з твердими бойлами.

Стаття взята з Безкоштовного Електронного Журналу про Карпфішінг – Карпуша №15.
Читайте весь журнал і інші номери онлайн або скачайте на оф. сайті www.carpusha.ru

Тра 11, 2016admin
Оснастка Combi Rig. Дeні ФеєрбрасПромо ролик до Чемпіонату світу 2018, Прилбичі

Залишити відповідь Скасувати відповідь

admin
6 years ago Насадки і прикормкаcarp, carpfishing, Бойли, карп, карпфішінг, Насадка910
Останні записи
Складаємо меню на рибалку
Messi rig. Розумний повідець для ловлі у холодній воді.
ActivExpo Fest РИБОЛОВЛЯ.ПОЛЮВАННЯ.ТУРИЗМ
Як зв’язати поводок German
Як Готуватися до риболовлі?
Категорії
  • Інше
  • Відео
  • Змагання
  • Карпятники
  • Насадки і прикормка
  • Озера
  • Оснастки та монтажі
  • Снасті
  • Тактика
  • Фотографії
Ми на Facebook
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Найбільше коментують
Інтерв’ю – Микола Свириденко (Україна, Київ)
2 коментарі
50 Рецептів для приготування бойлів. Частина 2
2 коментарі
Спортивне озеро “Tridentlake” ex (Озеро Прилбичі) с. Прилбичі, Львівська область
2 коментарі

Про Сайт

Сайт створений для людей які захоплюються карпфішінгом і хочуть розвивати цей напрям риболовлі.

Спортивне озеро "Tridentlake" Купити бойли Прикормка на карпа
Популярні
Improved Albright Knot (Покращений вузол Олбрайта)
Чемпіонат Світу 2015
Продовження серії відео від Кубанської Карпової Школи 2016 (Відео)
Захищені фотоапарати для активного відпочинку
Круте відео зняте хлопцями з Франції
Архіви
Ми на Facebook
2014 - 2017 © Carp Anglers Ukraine Розробка - incvisio
Posting....