COMBI RIG – КОМБІНОВАНа ОСНАстка
Комбіновані оснастки існують вже як мінімум 20 років і отримали свою назву завдяки тому, що поводок у них поєднує в собі кілька ділянок з різних матеріалів.Коли комбіновані оснащення тільки почали з’являтися і використовуватися рибалками, поводок зазвичай складався з простої моно волосіні в якості основного ділянки і дуже тонкої і гнучкої плетеного шнурка на кінці. Однак з розвитком комбінованих оснасток все більше і більше людей стали використовувати на основній ділянці повідця замість простої волосіні жорсткий диск приводу матеріал. Основна ідея полягає в тому, що ділянка оснастки з жорстким повідцем відсуває наживку з гачком якнайдалі від лідкора, а м’який заключна ділянка дає наживки більше свободи руху для того, щоб вона могла легко потрапити рибі в рот. Таким чином, риба відгукується на лідкор швидше, ніж при використанні звичайного м’якого повідця, але в той же час дозволяє наживки рухатися у воді майже настільки ж природно, як вона б рухалася при використанні плетеного повідка.
В даний час, розвиток комбінованих оснасток пов’язано із застосуванням сучасних матеріалів, і такі оснащення складають значну частину в моєму арсеналі серед донних і плаваючих оснасток. Якщо Ви використовуєте правильні та якісні матеріали, Ви можете спорудити майже невидиму в воді оснащення, яка відмінно відгукується на клювання риби.
Комбіновані оснащення можна застосовувати практично в будь-яких умовах коропового лову, за винятком лову у водоймі, де занадто багато густих заростей на дні. Через властивою повідкові матеріали жорсткості, оснащення в густих донних заростях може лягти дуже неправильно і неакуратно, так що я волів би в такому випадку користуватися дуже м’якими повідкові матеріали, наприклад, Supernatural на 25lb , або, ще краще, застосовувати оснащення chod rig і ставити Mouthtrap на 20lb . У будь-яких інших ситуаціях, які тільки можна собі уявити, і, звичайно ж, при лові в місцях закорму, для відмінного вистави на дні для риби Вашої наживки, комбіновані оснащення підходять більш ніж чудово.
Я уникаю ці оснастки також в тому випадку, якщо ловля проходить в умовах рясного донного коряжника, тому що моно поводок не володіє настільки ж хорошими показниками захищеності від перетирання, наскільки здатністю витримувати важкі навантаження.
В цьому випадку добре використовувати плетені шнури, наприклад, N-Trap Soft на 30lb .
Найголовніше, корисні властивості матеріалів, що застосовуються для повідця в комбінованих оснащеннях, повинні доповнювати один одного. Наприклад, якщо Ви берете поводок з плетні, а потім прив’язуєте до нього в кінці ще одну ділянку з тієї ж плетні, тим самим нібито отримуючи комбіновану оснастку, Ви не досягнете ніякого виграшу в порівнянні зі звичайним повідцем з плетні. Ефект буде тільки в тому випадку, якщо дві плетні, які Ви використовуєте, володіють різними показниками жорсткості.
Точно так же, якщо Ви візьмете дуже легку, м’яку моно нитку, наприклад, стійку до деформації нитку на 10 або 12 фунтів і потім з’єднайте її з кошиком, у Вас знову не буде великою різниці в показниках жорсткості цих двох матеріалів, тому така оснастка НЕ реагуватиме на клювання значно швидше, ніж оснащення зі звичайним м’яким повідцем з моно волосіні. Особисто у мене улюблена комбінація для риболовлі на гачки невеликого розміру в прикормочной зоні, – це флюрокарбоновая волосінь IQ2 на 20lb і плетінка Supernatural на 25lb.
Волосінь IQ2, в даному випадку, має необхідної величини діаметр для того, щоб не було обриву навіть в самій екстремальній ситуації, і в той же час має достатню жорсткість для того щоб при закиданні і подальшому опусканні оснастки на дно відсунути наживку з гачком подалі від лідкора . Плюс, як і у всіх флюрокарбонових лісок, у неї є додаткова перевага, воно полягає в тому, що волосінь майже не видно в воді, а це значно збільшує кількість клювань, які у Вас відбуваються.
Якщо я ловлю рибу в чистій воді і ставлю досить важкі 20 мм тонуті бойли, я вважаю за краще навіть більш жорсткі повідкові матеріали, наприклад, звичайний IQ на 25lb, який набагато жорсткіше ніж IQ2, і за рахунок цього оснащення швидше реагує на клювання риби. Постійно я не користуюся волосінню IQ на 25lb, оскільки притаманна їй жорсткість сковує рух наживки, особливо якщо на дні є водорості або якісь зарості.
Риба відразу відчуває небезпеку і може виплюнути наживку, якщо вона з легкістю не влучає в рот. Я також не бачу особливого сенсу застосовувати в якості м’якої кінцевої частини повідця Supernatural на 18lb. Оскільки Ви поєднуєте разом кілька різних матеріалів, Ви без сумніву трохи знижуєте здатність повідця витримувати навантаження, тому мені подобається на кінці моїх комбінованих оснасток додавати ділянку з міцної плетінки, розрахованої на 25lb.
Якщо я ловлю на тонучі бойли діаметром 18-24 мм на рівному і чистому дні, де майже немає ніяких водоростей, і я знаю що мій лідкор не закопуються в дно, я віддаю перевагу надзвичайно жорсткого матеріалу Mouthtrap на 20lb, з’єднаному з трохи менш жорсткою плетінкою для пом’якшення повідця на кінці. Я зрозумів, що для цього відмінно підходить Arma Kord на 50lb . Може скластися враження, що це занадто для кінцевого ділянки повідця, але я вибираю саме цей матеріал, оскільки він трохи жорсткіше, ніж Supernatural.
Коли я в’язав комбіновані оснастки з застосуванням Mouthtrap і Supernatural, я зіткнувся з проблемою заплутування оснащення. При закиданні в польоті дуже м’який ділянку з Supernatural перекручувався навколо основного ділянки повідка. Це відбувалося через те, що різниця в жорсткості між матеріалами Mouthtrap і Supernatural занадто велика. Тому, коли Ви виконуєте монтаж своєї комбінованої оснастки, я раджу Вам підбирати повідкові матеріали так, щоб різниця в жорсткості між ними була, але не надто велика. Найголовніше, Вам потрібно домогтися того, щоб наживка після закидання була відведена якнайдалі від лідкора, а також у неї була свобода руху для безперешкодного потрапляння в рот рибі, коли вона бере наживку.
Під час перегляду поведінки риби на підводних зйомках, я помітив, що риба, харчуючись бойлами, робить досить багато всмоктування для того, щоб наживка виявилася у неї в роті. Тому, в даному випадку, відмінно працюють оснастки з основним повідком з більш жорсткого матеріалу і плетінки на кінці, яка дозволяє оснащенні реагувати на клювання настільки швидко, наскільки це можливо.
Мені здається, що багато людей намагаються уникати комбінованих оснасток, оскільки вони стикаються з проблемою з’єднання двох ділянок з різних матеріалів яких-небудь надійним вузлом, який володів би хорошою здатністю витримувати навантаження і не розриватися. Якщо говорити про кінцевій ділянці повідця, на перший план має виходити розуміння того, що якщо Ви в’яжете комбіновану оснастку, в якій у Вас ділянку з плетінки більш ніж 7 см в довжину, оснащення починає працювати так, як ніби у Вас весь повідець з плетінки. Те, чого я намагаюся досягти в своїй оснащенні – це довгий повідець, який реагує на клювання так, як ніби він насправді дуже короткий. Тому у мене ділянку з плетеного матеріалу між закінченням основного повідка і початком гачка становить близько 3 см. Така довжина достатня, щоб забезпечити гачка свободу руху і можливість підніматися, повертатися і засікати у риби в роті, але в той же час, ця довжина не настільки велика, щоб риба могла спокійно схопити наживку без передачі сигналу про клювання на лідкор.
Все необхідне для створення оснащення Combi-Rig (комбінована оснащення)
Спочатку я відміряю потрібну мені довжину жорсткого матеріалу і повертаю його на кінці щоб вийшла петля довжиною 10 см. Потім, я пропускаю плетінку через петлю і починаю обертати її навколо цієї петлі. Роблю 6 оборотів навколо петлі по напрямку від неї, потім ще 3 витка в зворотну сторону до петлі і виводжу плетінку з петлі тим же шляхом, як вона в неї входила. Цей момент дуже важливий, і якщо Ви виконаєте його неправильно, вузол не буде затягнутий так, як це необхідно, і не буде забезпечувати настільки ж хороші характеристики витримувати навантаження і не розриватися. Потім я акуратно розправляють і просуваю витки вузла в сторону петлі і одночасно повільно затягую вузол.
Таким чином, я намагаюся максимально витримувати всі лінії і витки, тому ризик пошкодження будь-якого з матеріалів зводжу до мінімуму. Перед тим як остаточно затягнути вузол, я обов’язково зволожують його. Затягую, і перед тим як обрізати вільні кінці волосіні, ще раз переконуюся в тому, що з усіх боків вузол належним чином затягнуть. Вузол називається Albright . Тепер у нас є з’єднані разом два різних повідкових матеріалу і залишилося тільки прив’язати гачок. З огляду на, що на повідку вже є один вузол, вже немає можливості прив’язати гачок за допомогою вузла Knotless, тому я використовую вузол Whipping knot, завдяки якому я можу прив’язати гачок до ділянки повідця з плетінки саме такої довжини, яка мені необхідна.
Спочатку, пропустіть волосінь через вушко гачка в сторону вигину гачка і потім протягніть гачок до місця з’єднання двох повідкових матеріалів. Часто, коли Ви прив’язуєте гачок, залишається дуже маленька довжина плетінки, а, отже, і дуже маленьку ділянку для свободи руху гачка на дні, тому якщо Ви хочете, щоб ця ділянка була 3 см завдовжки, у Вас повинен бути зазор приблизно 1 см між вушком гачка і вузлом, який з’єднує два повідкових матеріалу. Перш за все, я роблю велику петлю під гачком, переконавшись в тому, що вільний кінець дуже короткий і не буде заважати в’язати решті вузол.
Далі, я беру передню частину петлі і один раз обертають її навколо гачка, піднімаючись по гачку в сторону його вигину. Не відпускаючи петлю, я роблю ще один оборот навколо гачка, але на цей раз йду вниз по гачку в сторону вушка. Як Ви бачите, два повідкових матеріалу накладаються один на інший. Чи не натягуючи сильно петлю, я продовжую рухатися вниз по гачку до вушка, роблячи ще від 5 до 10 оборотів. Коли я зробив необхідну кількість обертів, я затискаю ці витки пальцями, які тримають гачок, і потім беру за той короткий кінець, який залишився спочатку від петлі, і тягну за нього, тим самим затягуючи вузол.
Перед тим як остаточно затягнути вузол, переконайтеся, що він розташовується на кінці гачка близько вушка, тому що цей вузол затягується настільки сильно, що Ви вже не зможете зрушити його потім по гачку. Я завжди зволожують вузол перед тим як остаточно його затягувати і переконуюся в тому, що та частина плетінки, яка стане волосом, розташовується чітко з зовнішньої сторони гачка. Якщо Ви помітили, що в процесі в’язання вузла на гачку, ця частина повідця сповзає на протилежну сторону, перед тим як продовжити в’язати вузол, поверніть його на місце.
Потім я протягуємо з протилежного боку повідця невеликий шматочок термоусадочної трубки, просуваю його через поєднання двох повідкових матеріалів і далі до вушка гачка. Якщо у Вас виникають труднощі з тим щоб надіти термоусадочну трубку на вушко гачка, просто змочіть його слиною і потім знову спробуйте протягнути трубку, так вона пройде набагато простіше. Мені подобається залишати приблизно 10 мм термоусадочної трубки під вушком гачка, тому що коли трубка буде сідати, вона утворює по відношенню до гачка додатковий кут, який буде сприяти ще краще положенню гачка у воді і більш впевненою зарубки. Чим більше кут, піт яким розташований гачок, тим краще він буде чіпляти рибу за нижню губу. Якщо Ви залишаєте термоусадку прямий, гачок буде повертатися і засікати рибу швидше, але я помітив, що іноді, в ході виведення риби, гачок може просто розігнутися, в разі якщо він зачепився нема за губу, а за більш тверду і костисту область рота. Тому після негативного досвіду використання прямого ділянки термоусадки, я тепер намагаюся загнути її якомога більше, так що гачок завжди повернений в роті риби правильно і чіпляє її саме за нижню губу.
Потім, на кінчик пальця я кладу спеціальне кільце для оснащення, протягуємо вістря гачка в кільце і просуваю кільце по гачку, поки воно не виявиться в положенні навпаки вістря. Далі протягуємо через кільце ту ділянку плетінки, який буде волосом, але до кінця не витягую через кільце, і у мене утворюється петелька.Протягуємо кінець волоса в цю петельку, і виходить ще одна петля, протягуємо волосся і через неї і тепер остаточно затягую. Таким чином, ми розташували кільце безпосередньо навпроти вістря гачка, що є найкращим становищем при лові на тонучий Бойл або плаваючі Бойл. Потім я розправляю решту волосся і кладу навпаки обраної мною наживки, щоб зрозуміти необхідну довжину волосся, потім в’яжу простий вузол на волосині, щоб сформувати на ньому петлю.
На іншому кінці повідця, на ділянці дуже жорсткого матеріалу Mouthtrap, я в’яжу половину вузла Blood Knot всього з двома поворотами, оскільки жорсткість і довговічність цього матеріалу дозволяє не в’язати повноцінний вузол, до того ж якщо зробити більшу кількість витків, буде дуже важко добре затягнути вузол . Як і з усіма іншими вузлами, я зволожують вузол слиною і надійно затягують його або на поводочном вертлюжком, або просто утворюючи петлю безпосередньо з приводу матеріалу.
Особисто я вважаю за краще робити петлю, тому що так я можу при необхідності легко змінити повідець, просто одягнувши його на вертлюжок кліпси і зафіксувавши місце з’єднання силіконової трубкою близько 3 мм завтовшки. Потім я беру невелику кількість замазки Dark Matter і скачують з неї пальцями, кладу на цей диск поводок в місці нашого вузла Albright і скачують замазку навколо цього вузла. Замазка ховає вузол, і по-друге сприяє тому, щоб повідець лежав на дні, що робить його більш непомітним для риби. Оскільки даний шматочок замазки розташовується досить близько до гачка, я роблю його зовсім маленьким для того щоб він не заважав гачка потрапити рибі в рот і засікти рибу.
Нарешті, я випарюю жорстку ділянку комбінованої оснастки щоб він був ідеально рівним, а потім, якщо не буду використовувати його негайно, прибираю його в спеціальну коробочку для оснасток, знову ж під навантаженням, для того щоб бути впевненим в тому, що ця ділянка оснащення залишиться настільки прямим і рівним, наскільки це можливо. Це абсолютно необхідна умова для досягнення успіху, тому що рівний поводок завжди лежить чітко по дну водойми.Якщо оснащення заплуталася або є крива ділянки повідця, є ймовірність того, що на дні вони ляжуть нерівно або петлею, і через це будуть відгукуватися на клювання риби ще до того, як вона насправді візьме наживку. Як наслідок це може злякати рибу і зруйнувати всі ваші плани по її затриманні. Трохи уваги до самих незначних деталей, як наприклад до цієї, повністю відбивається на моїй риболовлі, тому я ніколи не закидаю оснащення, поки я не впевнений, що вона виконана абсолютно.
Комбіновані оснащення можуть застосовуватися практично з будь-якими лід-системами. Оскільки я ловлю на великих дистанціях, я використовую їх з системами на безпечній кліпсі. Треба сказати, що я б з радістю застосовував комбіновані оснастки з системами in-line, якби робив свої закиди на тверду поверхню дна, наприклад на гравій або на пісок. Якщо система in-line разом з комбінованої оснащенням закинути в мул, є великий ризик того, що поводок з гачком повгрузають в мулі і для риби буде дуже проблематично і навіть майже неможливо при цьому взяти наживку без зайвого зусилля з подолання опору мулу.Так Ви можете легко злякати рибу. Якщо Ви хочете подивитись, як все це відбувається безпосередньо у воді, Дивіться частину фільму «The State of the Art Underwater Carp Fishing», В якій ми за допомогою підводної зйомки Вивчаємо поведінки оснасток, закинуті у закормлені ділянки водойм.
Там є момент, Який показує як система in-line була закинута на м’яке грязьове дно, і просто Неймовірно як потворно виглядаю при цьом поводок, і навіть при тому, що система лише на кілька сантиметрів занурілася в дно.
І хоча в другій частині з серії підводніх зйомок особливо не показали сам процес риболовлі, Я вважаю, що це одна з найбільш освітніх або навчальних частин з усіх шести, оскількі вона показує дуже башато всяких таких нюансів, що впливають на успішну риболовлю, і наочно пояснює , чому при неправильно виконання і занедбаних оснащення ми можемо за всю нашу сесію залишити без клювань. Напевно, архів НАЙГОЛОВНІШЕ завдання будь-якої підводної зйомки про риболовлю, – це змусить Вас, добре за все, думати і приділяти вивченню водойми і його дна в місці Вашої лову КОЖЕН раз, коли ви відправляєтеся на риболовлю, і чим більше ви цього приділяєте часу, тим успішнішими будут Ваші результати.
Також комбіновані оснащення можуть використовувати і з системами «вертоліт». І я сам особисто БУВ свідком, як саме на такий монтаж один з кращих рибалок, з Якими мені доводити бувати на рибалці, Гес Фейрхам, зловив дуже багато Великої риби. Він використовував бойли pop -up із гачком Kurv розміром 6. Йому Було необхідгл, щоб наживка піднімалася зовсім не багато, тому його ділянка плетеного повідця був всього кілька міліметрів в довжину. Ці гачки зарекомендували собі, як надзвичайно ефектівні.
- 1. Відмотайте м’якою плетеної жилки и зав’яжіть петлю на кінці
- 2. Протягніть кільце на гачок и розташо по середіні ців’я, а плетену жилку рівно із зовнішнього боку як показано на зображенні
- 3. Закріпіть колечко за допомогою вузла
- 4. Заздалегідь протягніть на плетену жилку стальне кільце Rig Ring
- 5. Створюємо вузол на гачком и як слід затягуємо.Та не забуваємо змочувати.
- 6. Приступаємо до з’єднання плетеної жилки і жорсткого поводка. Для цього зв’яжіть вузол як на картинці
- 7. Попередньо змочивши, затягніть вузол.
- 8. Прікріпіть монофільную волосінь до плетні аналогічнім вузлом.
- 9. Потягніть за кінці и стягніть обидвоє вузли один до одного. Не забудьте змочити материал, Щоб не пошкодити поводок
- 10. Відрізаємо зайве і закріваємо вузол тоночою мастикою Dark Matter
- 11. Вузол на гачку захищаємо за допомогою термоусадочної трубки
- 12. Потримайте трубку над парою поки вона не стягнеться
- 13. На зворотньому кінці повідця прікріплюється колечко
- 14. Замість колечка можна пов’язати звичайний петельку, таким чином ви розширите функціональність монтажу
- 15. При обробці паром поводок випрямляється
- 16. Можна приступити до риболовлі
Я думаю, что підніматі pop-up занадто високо над дном це головна помилка. Все що я намагались зробити з pop-up це підняті гачок над різними уламками на дні водойми і добитися те, щоб наживка легше могла потрапити в рот рибі і дала результативні клювання . Тому я, такоже як і Гес, намагались тримати своиї pop-up й достатньо біля дна водойми. Єдиний віняток – це коли я ловлю на Chod rig у Великій кількості сміття і уламків на дні або рясних заростях. Тоді у мене гачок з наживкою находится в декількох метрах від дна, но велика Кількість водоростей приховує цею факт від риби. Я б даже не думала ловити на Chod rig на чистому дні з гравієм, тому що, на мою думку, дана снасть занадто сильно б відділялась на дні.
Підводячі підсумок Всього сказаного, можна зробити висновок, що практично немає таких СИТУАЦІЙ в карпфішінгу, де Ви б не могли ефективно використовувати комбіновані оснастки. Так що, якщо Ви будете правильно підбираті довжину і матеріали для повідків в залежності від типу наживки втій чи іншій ситуації на водоймі, я впевнений, що комбіновані оснащення займуть гідне місце у Вашому карпфішінговому арсеналі.
За матеріалами CARPtoday.ru
Залишити відповідь