
Схоже, що багато рибалок ловлять коропа в основному навесні, влітку і восени. Мало хто виходить на полювання за великим коропом в зимовий час. Можливо, через холодну погоди, або думають, що короп взимку перебуває у сплячці десь на глибині і не годується. Але це не зовсім не так. Насправді короп годується протягом всієї зими, хоча і не так активно, як влітку.
Отже, якщо коропа можна зловити взимку, то як підібрати найбільш вдалі приманки і тактику ловлі в цей час року?
В першу чергу, потрібно приділяти особливу увагу розміру приманки. У зимову пору дуже легко перегодувати рибу. Рясне підгодовування може добре працювати і взимку, але тільки за певних умов. Якщо ви накидали багато прикормки, то це вам зійде з рук лише в тому випадку, коли в тому місці активно годується зграя великих коропів. Але таке взимку трапляється рідко, тому краще трохи недогодувати коропа, ніж перегодувати.
Далі наводиться список ефективних тактик, які можна використовувати в зимовий період.
1. Замість ПВА-пакетів використовуйте ПВА-стрингери.
ПВА-пакети – дуже ефективний спосіб підгодовування. Але взимку краще зменшити кількість прикормки, закидати в місце ловлі. Тому є сенс замість пакетів використовувати ПВА-стрингери з двома-трьома насадженими бойлами. Це особливо важливо, коли ви ловите однією вудкою в невеликому водоймищі або полюєте за однією рибою. Уявіть, скільки прикормки і приманок буде плавати в цьому місці, якщо при кожному закиданні використовувати пакет, повний корму!
2. Використовуйте невеликі приманки
Короп частіше буде брати невелику приманку, яка легко засвоюється. Низька температура води уповільнює процес травлення, тому деякі жири погано перетравлюються коропом взимку.Невеликі приманки і обрізки від бойлов будуть найбільш привабливими і посильними для коропа в цей час. Тому його легше спокусити декількома маленькими приманками, ніж одним величезним бойлом!
Обрізки бойлов також будуть в самий раз, оскільки виділяють більше аромату, що привертає до наживки на гачку.
3. Використовуйте швидкорозчинні гранули
Короп не залишиться байдужим до такого привабливому запаху. Створити багато запаху без самої їжі – непогана виверт. І саме використання прикормки, яка швидко перетворюється в кашку – відмінний спосіб залучити рибу, чи не витрачаючи наживки. Багато різних видів таких гранул можна купити в інтернет-магазинах.
4. Не нехтуйте сумішами на основі методу
Так само як і в пункті 3, суміші з хлібною крихтою випромінюють насичений аромат. Хитрість полягає в тому, щоб не додавати в підгодовування ніякого корму. Щедро додавайте ароматні рідини без корму, а якщо даєте корм, то трошки. Тобто, завдання в тому, щоб принадити запахом без будь-яких наповнювачів!
5. Використовуйте один гачок з приманкою.
Пробуйте ловити на один гачок з приманкою. Такий спосіб може виявитися досить успішним. У нього багато переваг. По-перше, короп не наїдається безкоштовними подарунками, а підпливає до гачка з наживкою голодним. По-друге, у водоймах Британії коропи вже звикли до того, що поодинокі Бойли розкидані на дні і сміливо їх поїдають. Таке відбувається тому, що коли рибалка йде з місця лову, то риби з’їдають не всю приманку, залишаючи поодинокі шматочки на дні. І виходить, що бойли розкидані по всьому озеру. Коли коропи їх знаходять і з’їдають, що не відчуваючи при цьому ніякої небезпеки, то швидко до них звикають. Отже, ловити з одного наживкою на гачку можна успішно в будь-який час року. Тим більше взимку!
6. Підгодовувати часто і потроху (якщо короп дійсно почав годуватися)
Якщо вам вдалося зловити кількох коропів і вони годуються, то не бійтеся додавати та підгодовувати бойлами. Так ви зможете утримати їх на одному місці. У такому випадку потрібно підкидати прикормку часто і невеликими порціями, через що збільшуються шанси на те, що риба візьме і ваш гачок з наживкою.
7. Розкидатися прикормку на більшій ділянці
Якщо ви кладете в прикормку бойли, то намагайтеся розсіювати їх на більшій площі. Взимку коропи, здається, більше схильні до того, щоб підбирати один або два невеликих шматочка корму. Можливо, вони пробують, як їжа буде засвоюватися їх організмом. Тому замість того щоб скидати купу прикормки в одне місце, краще розкидати її невеликими порціями навколо місця ловлі. Це також змусить риб рухатися, що може підвищити їх апетит.
8. Опариші і черви – це здорово!
При лові коропів не забувайте про личинок і черв’яків. Жива наживка може виявитися найбільш вдалою в зимовій риболовлі. Личинки, рухаючись на дні, спонукають рибу брати приманку в будь-який час року. Не нехтуйте ефективністю живої приманки!
9. Взимку використовуйте комбінації з ароматизаторів
Деякі ароматизатори погано розчиняються у холодній воді. Одні можуть застигати на дні, інші – спливають. Лише деякі можуть рівномірно розходитися в холодній воді. Я вважаю, що останні найкраще підходять для зимової риболовлі і зможуть розбудити апетит млявих в цей час року коропів. Якщо ж ароматизатори застигають на дні, то шансів залучити коропів, звичайно ж, не залишається ніяких. Я читав, що в найкращих принадах використовуються комбінації з різних видів ароматизаторів. Спливаючі будуть підніматися, дисперсійні будуть поширюватися вшир, а ті, що насилу розчиняються залишаться в зоні лову. З моєї точки зору – це кращий варіант для лову коропів взимку.
Джерело: http://www.carp-fishing-tactics.com/tactics-winter-baiting.html
Залишити відповідь